Wkłady kominowe
Montaż i remonty wkładów kominowych. Indywidualne rozwiązania.
W naszej ofercie znajdują się:
- wkłady kominowe kwasoodporne
- wkłady kominowe żaroodporne
- wkłady kominowe owalne
- wkłady koncentryczne do kotłów z zamkniętą komorą spalania
- kominy izolowane do kotłów gazowych i olejowych
- kominy izolowane żaroodporne do kotłów na paliwa stałe
- poszerzanie średnicy komina
- prace wysokościowe związane z montażem kominów np. kominy i wentylacje w świetlikach
- kominy wentylacyjne ze stali nierdzewnej
Zwykły komin ceglany niestety nie spełnia wszystkich wymogów bezpieczeństwa i nie jest zgodny z prawem budowlanym, które nakazuje stosowanie komina kwasoodpornego lub żaroodpornego w zależności od jego rodzaju i przeznaczenia. Cegła niestety ulega korozji na skutek działania kwasów wydzielanych z dymu podczas spalania opału. W skutek stopniowego rozgrzewania i ochłodzenia się cegły dochodzi do powstania mikro szczelin, przez które to przedostawać się może do mieszkania dym oraz szkodliwe gazy. Powłoka tynkowa również nie daje nam żadnej gwarancji szczelności komina i nie może służyć jako jakikolwiek izolator dymu.
Przewody kominowe oraz wentylacyjne montuje się jako konstrukcje samonośne, czasami oddzielone od elementów budynku. Powinny być one wykonane zgodnie z wykonanym wcześniej projektem technicznym, opracowanym dla określonego obiektu i według wymagań Polskich Norm. Po finalizacji montażu komina należy dokonać jego odbioru według zaleceń polskiej normy. Odbioru komina dokonuje wykwalifikowany kominiarz przydzielony do rejonu instalacji.
Wkłady kominowe stanowią idealne rozwiązanie w budowie oraz przy renowacji konstrukcji kominowych. W zależności od wymagań zastosowane muszą być wkłady kwasoodporne, które służą do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych, rodzaj paliwa: gaz i olej opałowy. W uzasadnionych przypadkach stosuje się wkłady żaroodporne. Wkłady kominowe dzielimy ze względu na typy. Wkłady typu flex – czyli elastyczny wkład kominowy służący do zabudowy krzywych przewodów kominowych. Wkład owalny – czyli wkład stosowany do renowacji kominów murowanych. Natomiast wkład ocynkowany służy z powodzeniem do wentylacji i dystrybucji ciepłego powietrza. Wkłady kominowe zastosowanie znajdują przy zabezpieczeniu przed kwaśnym kondensatem, przy remontach nieszczelnych lub uszkodzonych kominów i redukowaniu nadmiernego przekroju przewodu komina do wielkości wymaganej przez producenta urządzenia grzewczego oraz ostatecznie w celu poprawy ciągu kominowego.
System kwasoodporny powinien być zgodny z normą PN-EN 1856-1:2009 i PN-EN 1856-2:2009 posiadać znak CE.
System żaroodporny powinien być zgodny z normą PN-EN 1856-1:2009 i PN-EN 1856-2:2009 posiadać znak CE.